«Гуманний спосіб»: у США вперше стратили людину за допомогою чистого азоту

Estimated read time 1 min read

У Сполучених штатах Америки вперше стратили в’язня-смертника за допомогою чистого азоту. Цей метод страти назвали “безболісним і найгуманнішим”.

Про це пише видання Washington Post.

У четвер в штаті Алабама відбулася перша відома у світі страта за допомогою азотної гіпоксії. Безпрецедентний метод був застосований до Кеннета Юджина Сміта, засудженого до смертної кари за його роль у замовному вбивстві.

Верховний суд США двома днями раніше відхилив клопотання засудженого про відстрочку страти. Смертний вирок щодо 58-річного Сміта приведено у виконання у в’язниці міста Етмор у штаті Алабама в четвер, 25 січня, що підтвердив генеральний прокурор штату Стів Маршалл.

Присутній на страті репортер Associated Press розповів, що Сміт був прив’язаний до каталки та одягнений в маску, яка закривала все його обличчя. Страта зайняла близько 22 хвилин.

У Департаменті виконання покарань штату Алабама назвали цей метод страти “ефективним і гуманним”.

За декілька місяців до самої страти, медики та правозахисники стверджували, що спроби застосувати неперевірений метод страти на Сміті прирівнювалися до експериментів на людях, оскільки цей метод ніколи раніше не використовувався щодо ув’язнених.

Чоловіка хотіли стратити ще у 2022 році смертельною ін’єкцією, але це не вдалося через проблеми із введенням уколу.

Страта чистим азотом

Штат Алабама – один із трьох у США, де дозволена страта з використанням азоту.

Азотна гіпоксія полягає в тому, що ув’язнений змушений вдихати лише азот, що позбавляє організм кисню. Метод вважається популярною альтернативою смертельній ін’єкції, яка була основною формою страти в США останні десятиліття.

Зазначається, що робити смертельну ін’єкцію стало важче, зокрема через труднощі з отриманням необхідних ліків та низку невдалих страт. До того ж громадськість виявляла своє обурення щодо подібного методу.

Представниця Комісії ООН з прав людини в Женеві Равіна Шамдасані минулого тижня засудила заплановане використання “нового і неперевіреного” методу страти. Згідно з міжнародним правом, це може бути прирівняно до “тортур або нелюдського чи такого, що принижує гідність, покарання або поводження”.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора