Греція схвалила передачу «застарілих» систем озброєння для України — ЗМІ

Estimated read time 1 min read

Політичне та військове керівництво Греції погодилось передати Україні “застарілі” системи озброєння, після того, як США схвалили продаж Греції винищувачів F-35.

Про це пише видання Kathimerini.

Греція прийняла рішення передати “застарілі” системи й техніку, які їхня армія більше не використовує. Зазначається, що на озброєнні країни перебувають системи ППО Тор, Оса, С-300, а також зенітні установки ЗУ-23−2 і боєприпаси до всіх перерахованих систем озброєння.

У виданні повідомляють, що рішення про передачу озброєння у Греції ухвалили після того, як в Управління військової співпраці Міністерства оборони США зазначило, що Держдепартамент схвалив продаж Афінам винищувачі F-35 вартістю 8,6 млрд доларів.

Окрім того, державний секретар США Ентоні Блінкен відправив прем’єр-міністру Греції Кіріакісу Міцотакісу листа, у якому він висловив пропозицію передати або продати Україні зброю в обмін на те, що Вашингтон надасть Греції допомогу на суму 200 млн доларів.

Нагадаємо, що 26 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував нові пакети військової допомоги Україні на 2024 рік, а також розповів, що до них буде входити.

Також, естонські партнери не тільки надали Збройним силам України автівки “мавіки”, але й також допомогли укомплектувати військові підрозділи всім необхідним: медикаментами, окопними свічками, бусами для підвозу БК та швидкою, яку використовуватимуть для евакуації поранених.

Раніше, прем’єр України Денис Шмигаль провів відеозустріч з міністеркою фінансів США Джанет Єллен, яка запевнила, що Білий дім зобов’язався забезпечити $11,8 млрд для України в рамках додаткового фінансування.

У Мінфіні США вважають, що лідерство США у наданні фінансової підтримки Україні стане каталізатором інших донорів.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора