Субота, 24 Лютого 2024

Готуються до ударів РФ: у країнах НАТО можуть ввести «воєнний Шенген»

Estimated read time 1 min read

Попри те, що Росія зосереджена на війні в Україні, країни Заходу стурбовані тим, що вона може вжити подальших дій, що загрожують їх безпеці.

КИЇВ24
Ілюстративне зображення. Прапор НАТО. Фото: Getty Images

Про це повідомляє The Times.

НАТО доведеться підготуватися до ударів Росії по об’єктах по всій Європі, зокрема в Німеччині, якщо Кремль розпочне війну проти альянсу, попереджають високопоставлені генерали.

В інтерв’ю газеті The Times генерал-лейтенант Олександр Соллфранк, командувач військового логістичного центру НАТО в Німеччині, закликав союзників спростити бюрократичні процедури, які ускладнюють переміщення військ та техніки, а також використання країнами один одного військової техніки та спорядження в період кризи.

Якщо ми порівняємо війну й операції десятирічної чи п’ятирічної давнини, то зрозуміємо, що маємо визнати, що і за тилові райони буде вестися жорстка боротьба. Ми повинні припускати, що агресор буде використовувати весь спектр кінетичної й некінетичної сили для того, щоб зруйнувати лінії зв’язку, в тому числі та в тилу.

Лідери НАТО вважають, що альянс має обмежений час, щоб вжити заходів щодо зміцнення своєї оборони. Вони сподіваються узгодити введення системи «воєнного Шенгену», яка дозволить військовим конвоям вільно пересуватися територією країн НАТО, до саміту альянсу у Вашингтоні у липні.

Тим часом в армії Естонії розповіли, чого не вистачає РФ, аби напасти на країну НАТО. Розвідка країни вважає, що для нападу на НАТО росіянам потрібно вивести з України 300 тисяч своїх солдатів, також РФ знадобиться час на відновлення військ.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

ЄС розробляє план підриву економіки Угорщини через блокування допомоги Україні — FT

Міноборони проводить позапланові перевірки ТЦК, Умєров заявив про порушення