Головне завдання ворога – взяти Авдіївку, але у них немає перспективи швидкого наступу — Маломуж

Estimated read time 1 min read

Путін контролює наступальну операцію російського війська. Зараз їхня ціль – взяти Авдіївку. Реального захоплення немає, є секторальне просування та контрбатарейна боротьба.

Про це в етері КИЇВ24 розповів генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр Микола Маломуж.

У ворога зараз головне завдання – взяти Авдіївку найближчим часом. Путін контролює наступальну операцію, навіть Пєсков підтверджував, що контролюють захоплення окремих вулиць і будинків. Кидають все, бої надзвичайно тяжкі і складні. Російські спецпідрозділи, найманці і величезна кількість техніки, артилерії та БПЛА. Сьогодні ми говоримо про північно-східний напрямок, де ворог просувається по кільком вулицям. 

Микола Маломуж зазначив, що перспективи швидкого наступу з боку ворога немає.

Ми маємо теж укріпрайони. З різних напрямків наші позиції теж укріплені і ведуть обстріл наступаючих військ. Реального захоплення немає, є секторальне просування та контрбатарейна боротьба. Також ми наносимо удари по живій силі противника на околицях міста, де ми маємо укріпрайони тактичного рівня. Ну і більш великі стратегічні укріпрайони, це Коксохімічний комбінат, промзона. Перспективи, що ворог буде швидко наступати – немає. 

Ситуація на українському фронті

Військовий експерт та голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан зауважив, що наймасованіші штурми Авдіївки, які ворог намагався провести в січні, провалилися.

Очільник ГУР Кирило Буданов зауважив, що втрати російських окупантів у спробах захопити Авдіївку значно зросли останнім часом, а Україна займає «сильну оборонну позицію» довкола міста.

Також у 59 ОМПБр вчора, 24 січня, заявили, що усі українські підрозділи в Авдіївці наразі перебувають на своїх місцях, позиції продовжуються утримуватись неймовірними зусиллями оборонців.

25 січня стало відомо, що російські ДРГ проникли в район «Царської охоти», але були швидко вибиті українськими воїнами.

У 54 ОМБр вчора повідомили, що зараз йде бій за Білогорівку, ворог намагається зрізати Сіверський виступ. Ворог буде намагатися наступати, щоб зрізати Сіверський виступ. Вони завжди цього хотіли, зараз підтягнули більше резервів, почало працювати ВКС Росії.

Пізніше пресофіцер бригади «Червона калина» Микола Коваль заявив, що на Запорізькому напрямку росіяни атакують хаотично, то малими, то великими групами: «Ворог з усіх сил, що залишилися, намагається повернути втрачені території. Успіху росармія не має, тому що українські бригади ведуть активну оборону на Запорізькому напрямку».

Ситуація на Авдіївському напрямку дуже складна, але там немає суттєвих просувань ворога. Росармія зазнає величезних втрат, зазначив речник 47-ї ОМБр Дмитро Лазуткін.

Військовий експерт Сергій Грабський пояснив, що тактика вуличних боїв – це фактично протистояння один проти одного. Тобто противник може використати чисельну перевагу, щоб просунутися.

Ворог активно діє на Харківщині та Чернігівщині, однак найбільш активним напрямком для ДРГ залишається Сумщина, зазначив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Степан Гавриш, перший заступник секретаря РНБО 2008-2011 рр., зазначив, що президент України порівняв ситуацію на фронті зі “стагнацією” через те, що військові перейшли в глуху оборону. 

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора