Неділя, 25 Лютого 2024

Головна причина скорочення народжуваності – низька народжуваність в 90-ті роки — соціолог

Estimated read time 1 min read

Не дивлячись на колосальні втрати України під час теперішньої війни, великий вплив на народжуваність мають 90-ті роки.

Kyiv Media
Ілюстративне зображення. Фото: відкриті джерела

Про це в етері КИЇВ24 розповів соціолог Андрій Єременко.

Головна причина скорочення народжуваності – це 90-ті роки. У нас середній вік народження першої дитини це 27 років. Якщо ми від 2024 року віднімемо 27 років, отримаємо 1997 рік.

Соціолог зазначає, що військова ситуація просто ще більше погіршила і без того низький показник народжуваності в Україні.

Економічну і політичну ситуацію в 1997 році пам’ятаємо? Скільки дітей тоді народилося? Та невелика кількість людей, які народилися тоді, мали б народжувати зараз. Але їх дотисла військова ситуація. І такі дії, можливі дії влади, як заборона повертатися чоловікам, які негайно виїхали, а таких близько мільйона.

За даними Інституту досліджень, Україна входила у п’ятірку країн, які найшвидшими темпами втрачають чисельність населення. Ця ситуація була прогнозованою через різке скорочення народжуваності й зростання смертності в 90-х роках.

Як зазначила Лідія Ткаченко, ситуація з війною порушила всю динаміку, тенденції, які спостерігалися на відновлення, були порушені. Бо війна – це суцільний форс-мажор.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

У Вашингтоні розглядають можливість удару по Ірану у відповідь — Bloomberg

На війні загинув студент КПІ Олег Пташник