Неділя, 25 Лютого 2024

Голова МАГАТЕ відвідає Київ та Запорізьку АЕС наступного тижня

Estimated read time 1 min read

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі наступного тижня відвідає та Запорізьку атомну електростанцію. Втім, спочатку він проведе переговори у Києві.

КИЇВ24
Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі. Фото: Getty Images

Про це повідомили у пресслужбі організації.

Генеральний директор Гроссі вже вчетверте перетинає лінію фронту, щоб відвідати ЗАЕС, всі шість реакторів якої зупинені вже майже півтора року і не виробляють електроенергію, але все ще містять велику кількість ядерного палива, яке має бути збережене, в тому числі належним чином охолоджене і захищене, — пише пресслужба.

Перед тим, як відправитись до ЗАЕС, Гроссі проведе переговори на високому рівні у Києві, а під час візиту на станцію, гендиректор МАГАТЕ планує:

  • досягти прогресу у вирішені низки питань серед яких потенційні ризики, які пов’язані з діяльністю з технічного обслуговування обладнання АЕС;
  • порушити питання кадрового забезпечення ЗАЕС й запросить додаткової інформації про недопущення працівників «Енергоатому» на станцію;

Я обговорю цей останній розвиток подій, коли відвідаю Запорізьку атомну електростанцію наступного тижня. Дуже важливо, щоб станція мала кваліфікований та досвідчений персонал, необхідний для забезпечення ядерної та фізичної ядерної безпеки. Кількість персоналу вже була значно скорочена з початку війни майже два роки тому, — пояснив Гроссі.

Зокрема разом з головою МАГАТЕ до станції прибуде нова група експертів організації, яка замінить нинішню команду.

Нагадаємо, що росіяни знову встановили міни у буферній зоні ЗАЕС між внутрішнім та зовнішнім огорожами об’єкта. Це закрита зона, недоступна для персоналу станції, що діє. Генеральний директор МАГАТЕ вкотре наголосив, що наявність мін несумісна зі стандартами безпеки.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Шольц заявив, що більшість країн ЄС робить недостатньо для допомоги Україні

Міністр оборони Німеччини заявив, що «втомився» від суперечок щодо передачі ракет Taurus Україні