Четвер, 29 Лютого 2024

G7 посилять заходи контролю щодо обмеження цін на російську сиру нафту

Estimated read time 1 min read

Починаючи з 20-го лютого, країни G7 домовились про посилення контролю за граничними цінами на російську нафту, запроваджені країнами “сімки” та іншими державами.

КИЇВ24
Ілюстративне фото.
Фото: відкриті джерела

Про це повідомляє японське видання Nikkei.

У повідомленні зазначається, що судноплавні та страхові компанії, які працюють з дистриб’юторами нафти, що імпортують російську сиру нафту, будуть зобов’язані отримувати від імпортера декларацію про дотримання верхньої межі ціни щоразу, коли вони завантажують вантаж.

Уряди вимагатимуть від імпортерів, підозрюваних у перевищенні граничної ціни, надати розбивку витрат, пов’язаних з експортними процедурами, транспортними витратами та страховими преміями.

G7, Європейський Союз та Австралія домовилися про посилення цих заходів.

Санкції на російську нафту

Обмеження цін було запроваджено у грудні 2022 року у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Мета – зменшити доходи РФ та обмежити фінансування Росією війни. Оскільки існують транзакції, які перевищують верхню межу, ефективність заходів буде підвищена і Росія не зможе ухилятися від санкцій.

Однак попри санкції проти РФ мільйони барелів палива з російської нафти все ще імпортуються до Великої Британії.

Також, імпорт сирої нафти в Індію від її найбільшого постачальника Росії в грудні впав до найнижчого рівня з січня 2023 року. Шість танкерів не змогли доставити її через проблеми з оплатою на тлі посилення санкцій.

Індійські державні нафтопереробні підприємства Indian Oil Corp та Bharat Petroleum Corp прагнуть збільшити імпорт сирої нафти з Саудівської Аравії. Це відбувається на тлі скорочення закупівель Нью-Делі російської нафти.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Головна проблема законопроєкту про мобілізацію, це демобілізація через 36 місяців — експерт

У комітеті Ради підтримали продовження воєнного стану та мобілізації в Україні

You May Also Like: