Неділя, 25 Лютого 2024

Фінляндія залишить закритим кордон з Росією. Прем’єр-міністр назвав причини

Estimated read time 1 min read

Фінляндія залишить кордон з Росією закритим, оскільки тисячі людей звідти прагнуть нелегально потрапити до країни.

Про це заявив прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо.

Очевидно, що ми не можемо відкрити кордони. Одночасно із цим нам потрібно підготувати заходи проти будь-якого нелегального проникнення. Цим зараз активно займається уряд

За словами Орпо, на російському боці в різних прикордонних районах тисячі громадян третіх країн очікують на те, щоб нелегально потрапити до Фінляндії. Прем’єр заявив, що в такій ситуації не може йтися про відкриття пропускних пунктів на кордоні з Росією.

Головний принцип у тому, що ми подбаємо про безпеку кордонів Фінляндії, про національну безпеку. Це стоїть на першому місці

У матеріалі видання Yle також йдеться, що у січні пересіченою місцевістю кордон Фінляндії та Росії перейшли кілька десятків людей, які згодом попросили притулку у Фінляндії.

Наразі, відповідно до рішення уряду, східний кордон Фінляндії залишається закритим до 11 лютого. Раніше конституційний комітет парламенту постановив, що східний кордон може бути повністю закритий на короткий період за виняткових обставин.

Раніше очільниця МЗС Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що протягом кількох тижнів Фінляндія стикається з проблемами на своєму східному кордоні і звинувачує Росію в тому, що та «спеціально мобілізує людей із третіх країн і відправляє їх до Фінляндії і ЄС»

Як відомо, Фінляндія закрилаще на місяць кордон із сусідкою-агресором. Міністр внутрішніх справ Фінляндії, Марі Рантанен, офіційно оголосила про продовження закриття кордону з Росією до 11 лютого 2024 року. За її словами, зберігається ризик гібридних атак, який є важливим фактором для національної безпеки країни. Рішення про закриття кордону буде переглянуто у разі зміни ситуації.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Як швейцарський ніж. Експерт розповів, чому у застосунку «Дія» бувають збої

На в’їзді до Бучі встановили Тризуб

You May Also Like: