Неділя, 25 Лютого 2024

Екологи б’ють на сполох: у перший рейс вирушив найбільший у світі круїзний лайнер

Estimated read time 1 min read

У суботу, 27 січня, у свій перший рейс із порту в Маямі вирушив найбільший у світі круїзний лайнер Icon of the Seas американської компанії Royal Caribbean. Екологи панікують через витікання метану.

КИЇВ24
Круїзний лайнер Icon of the Seas. Фото: відкриті джерела

Про це пише BBC.

З американського штату Флорида з порту в Маямі вирушив у перший рейс найбільший у світі круїзний лайнер Icon of the Seas. Довжина лайнера Icon of the Seas від носа до корми – 365 метрів, яку можна порівняти із 4 міськими кварталами.

У повідомленні йдеться, що на лайнері може вміститися до 7 600 пасажирів  та близько 2 350 членів екіпажу.

На судні знаходиться 20 палуб, які розділені на 8 “районів”. На них розташовано:

  • понад 40 ресторанів;
  • бари;
  • лаундж-зони;
  • 7 басейнів;
  • 6 водних гірок;
  • ковзанка;
  • театр.

Судно побудоване у фінському Турку. Його вартість два мільярди доларів. У Маямі його зустріли салютом з пожежних катерів і банером на естакаді Маямі-Біч.

Президент і головний виконавчий директор Royal Caribbean Group, Джейсон Ліберті назвав судно “кульмінацією більш ніж 50 років мрій та інновацій. Це ідеальний сімейний відпочинок для кількох поколінь”.

За оцінками екологів протягом 7-денної подорожі прибережжями тропіків судно спродукує шалену кількість викидів парникових газів, оскільки круїзні лайнери, які використовують зріджений природний газ, часто викидають його безпосередньо в атмосферу.

Директор морської програми Міжнародної ради з чистого транспорту Браян Комер зазначив, що використання подібного лайнера – це “крок у неправильному напрямку”.

За нашими оцінками, використання зрідженого природного газу як суднового палива продукує на 120% більше викидів парникових газів, ніж судновий газойль.

Представник компанії розробників зазначив, що Icon of the Seas спроєктований так, щоб працювати на 24% ефективніше, ніж передбачає міжнародний стандарт нових суден.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Сили спецоперацій України знищили спостережні пости ворога на Південному напрямку. ВІДЕО

За останній тиждень силам оборони України вдалось ліквідувати понад 6 тис. окупантів