Документа про відставку Залужного «на сьогодні немає» — Данілов 

Estimated read time 1 min read

Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що «на сьогодні немає» документа стосовно відставки Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ.

Про це посадовець повідомив в етері «Українського радіо».

Документа про відставку головнокомандувача на сьогодні немає. Якщо з’явиться, тоді можна питати думку і про щось говорити. Доки його немає, я б не радив підіймати ці хвилі, починати розповідати, що щось відбулося. Це дуже дестабілізує ситуацію безпосередньо в армії, — сказав Данілов.

Секретар РНБО підкреслив, що якщо будуть ті чи інші документи, тоді можна про це говорити.

Те, що публікують поважні видання, то інколи й там є такі речі, які не зовсім відповідають дійсності. Я свідомий того, про що я розповідаю. Інколи людям приписують те, що не відбувалося. Сьогодні живемо в такому світі, де, на жаль, інформаційні війни тривають 24 години на добу і дуже потужно впливають на підсвідомість, — зазначив посадовець.

З чого все почалося

У понеділок, 29 січня, низка Telegram-каналів поширила новину про те, що президент Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного. Однак в ОП спростували цю інформацію.

Крім того, одне із джерел видання «Українська правда» в РНБО повідомило, що Залужного викликали й запропонували іншу посаду. Зокрема, народний депутат України Олексій Гончаренко також повідомив, що головкому ЗСУ пропонували посаду посла в одну з європейських країн, але він відмовився.

Мобілізація — камінь спотикання

Ймовірно, розбіжності між Зеленським і Залужним загострилися через різні позиції щодо того скільки солдатів Україні потрібно мобілізувати 2024 року.

Видання The Washington post писало, що Залужний запропонував мобілізувати близько 500 000 військовослужбовців, а Зеленський вважає цю цифру непрактичною з огляду на дефіцит форми, зброї та тренувальних центрів, а також потенційні проблеми, пов’язані з рекрутингом.

Водночас головнокомандувач ЗСУ відповів, що Україні вже не вистачає сил через втрати, що постійно зростають, і їй потрібно набрати 400 000 нових солдатів.

Залужного звільнять?

Деякі джерела зазначають, що Залужному запропонували іншу посаду, але він відмовився і планує звільнитися з військової служби.

Іншим джерелом напруженості також називають те, що Залужний просив для українських військових, і тим, що політичні лідери Києва змогли отримати від союзників і партнерів.

Про це повідомило друге джерело, знайоме з ходом зустрічі 29 січня: «У розмовах з міністром оборони він каже: «Це не моя робота — отримати це, це ваша робота».

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора