До 12-го пакету санкцій проти Росії приєдналася ще одна країна

Estimated read time 1 min read

У середу, 31 січня, Швейцарія ухвалила рішення про приєднання до 12-го пакету санкцій Європейського союзу проти Росії. Це відповідь на триваючу військову агресію Росії проти України.

Про це повідомляє пресслужба уряду Швейцарії.

Федеральна рада на своєму засіданні 31 січня ухвалила додаткові санкції проти Росії. Це відповідь на триваючу військову агресію Росії проти України. Тим самим Федеральна рада приєднується до Європейського союзу, який ухвалив 12-й пакет санкцій у грудні 2023 року, — йдеться в заяві.

Так, заходи набудуть чинності 1 лютого. Таким чином, Швейцарія приєднується до заходів, узгоджених на саміті G7 6 грудня 2023 року, щоб позбавити Росію цього важливого потоку доходів.

Влада, відповідальна за реалізацію цих заходів у країні, працюватиме з відповідними секторами, щоб забезпечити координацію нових обмежень на міжнародному рівні та їхню ефективну реалізацію.

Раніше 21 грудня Швейцарія додала 147 фізичних і юридичних осіб до своїх санкційних списків.

Що передбачає 12-й пакет санкцій проти Росії

Серед нових заходів — поетапна заборона на купівлю та імпорт російських алмазів. Крім того, вводяться заборони на імпорт деяких товарів, що приносять значний дохід російській державі. Наприклад, заборонено купівлю та імпорт з Росії чавуну і скрапленого нафтового газу. Також розширюються списки заборонених товарів, які можуть зміцнити військово-технічний потенціал Росії або товарів, які можуть зміцнити російський промисловий сектор.

Ці нові заходи забороняють експорт і продаж до Росії хімікатів, літієвих батарей, деяких двигунів для безпілотних літальних апаратів, а також верстатів і деталей машин. Крім того, до списку компаній, на які поширюються обмеження на товари цивільного і військового призначення (товари подвійного призначення), додано більше організацій.

Тиск на агресора

Нагадаємо, що Рада Європейського Союзу продовжила на пів року економічні санкції проти Росії, запроваджені за агресію проти України.

Слід зауважити, що обмеження продовжені на наступні шість місяців – до 31 липня 2024 року.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора