Для зменшення інтенсивності війни у Газі. США готові призупинити постачання до Ізраїлю окремих видів зброї

Estimated read time 1 min read

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість уповільнення або призупинення поставок деяких видів зброї до Ізраїлю, щоб чинити тиск на прем’єра Біньяміна Нетаньягу та змусити його прислухатися до давніх закликів США скоротити масштаб військової операції в Газі.

Про це повідомляє NBC News з посиланням на трьох чинних і одного колишнього американських посадовців.

Зазначається, що після того, як тижні приватних запитів адміністрації Байдена дали менше результатів, ніж бажає Білий дім, США розглядають можливість уповільнення або призупинення поставок в надії, що це підштовхне Ізраїль до таких дій, як відкриття гуманітарних коридорів для надання більшої допомоги палестинському цивільному населенню.

За вказівкою Білого дому Пентагон вивчає, яку зброю Ізраїль просить надати та яка може бути використана в якості важеля впливу, повідомили співрозмовники NBC News, втім, жодних рішень ще не ухвалили.

За їхніми даними, ізраїльські урядовці продовжують просити адміністрацію президента США про надання більшої кількості зброї, зокрема великих авіаційних бомб, боєприпасів і засобів протиповітряної оборони.

Як стверджують посадовці, адміністрація зосереджена на наступальній військовій техніці та навряд чи сповільнить постачання засобів протиповітряної оборони.

Водночас американські урядовці також обговорюють можливість надання Ізраїлю більшої кількості озброєнь, про які він просить, як стимул для здійснення деяких кроків, про які просили США, повідомляють джерела.

У матеріалі йдеться, що в адміністрації Байдена продовжують розчаровуватися тим, що Ізраїль часто ігнорує їхні заклики дбати про мінімізацію шкоди палестинському цивільному населенню.

Це розчарування нещодавно зросло і в Пентагоні, тоді як Байден та інші посадовці Білого дому вже давно непублічно висловлюють роздратування тим, як Нетаньягу веде війну, зазначають джерела.

Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон під час своєї поїздки на Близький Схід заявив Нетаньягу про необхідність створення палестинської держави.

Раніше повідомляли, що Ізраїль та бойовики ХАМАСу досягли попередньої згоди щодо припинення вогню на місяць та нової угоди для звільнення заручників. Повідомляється, що спочатку у ХАМАС пропонували запровадити режим припинення вогню на кілька місяців, проте наприкінці грудня сторони погодили паузу на місяць. При цьому, згідно з шістьма джерелами, бойовики відмовилися від подальших переговорів, доки не будуть узгоджені наступні умови припинення вогню.

Операція Ізраїлю у Секторі Гази

7 жовтня 2023 року відбувся трагічний напад бойовиків ХАМАСу на півдні Ізраїлю, внаслідок якого загинуло близько 1 400 людей, переважно цивільних осіб. Внаслідок цієї атаки, ХАМАС захопив понад 240 людей в заручники, вивізши їх до Сектору Гази. Як відповідь на ці дії, Ізраїль розпочав серію бомбардувань Гази, а 25 жовтня запустив наземну військову операцію з метою повного знищення ХАМАСу.

Під час цієї операції ізраїльські сили ліквідували понад 7 тисяч бойовиків ХАМАСу. Проте, за словами Цахі Ханегбі, голови Штабу національної безпеки Ізраїлю, фактична кількість може бути значно вищою, оскільки багато терористів можуть переховуватися під завалами зруйнованих будівель або у підземних тунелях.

Згідно з даними санітарної служби, контрольованої ХАМАС, у Секторі Гази внаслідок ізраїльської операції загинуло понад 20 тисяч людей. Ці дані включають як цивільних, так і можливих бойовиків, але незалежне підтвердження цих цифр недоступне.

Під час тижневого перемир’я, яке розпочалося 24 листопада, Ізраїль зміг звільнити понад 100 заручників. Своєю чергою, в обмін на це, Ізраїль звільнив приблизно 240 палестинських в’язнів.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора