Субота, 24 Лютого 2024

Для масштабних навчань НАТО. Велика Британія спрямує до Європи 20 тисяч військових, кораблі та винищувачі

Estimated read time 1 min read

Велика Британія відправить 20 тисяч військовослужбовців, військові кораблі та винищувачі для участі у великих навчаннях НАТО в Європі. Вони відбудуться у першій половині 2024 року.

КИЇВ24
Фото: Getty Images

Про це йдеться в повідомленні міністерства оборони Великої Британії.

Навчання Steadfast Defender 24 охоплять 16 тисяч британських військовослужбовців, які будуть базуватися в Східній Європі з лютого по червень, авіаносну ударну групу і винищувачі F35B Lightning та літаки-розвідники.

“Сьогодні я можу оголосити, що Велика Британія відправить близько 20 тисяч військовослужбовців для участі в одному з найбільших розгортань НАТО з часів холодної війни”, – заявив міністр оборони Грант Шаппс.

Під час навчань наші військові об’єднають зусилля з колегами з 30 країн НАТО і Швеції, надаючи життєво важливі гарантії проти путінської загрози

У вересні 2023 року стало відомо, що на 2024 рік НАТО готує найбільші спільні командно-штабні навчання з часів холодної війни, в яких візьмуть участь понад 40 тисяч військовослужбовців. Їхньою метою є відпрацювати відбиття арміями країн-союзників російської агресії проти одного зі своїх членів.

Раніше повідомлялося, що Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали угоду у сфері безпеки в п’ятницю, 12 січня, у Києві. Згідно з нею Лондон обмінюватиметься з Києвом розвідданими, допомагатиме з кібербезпекою, військовою підготовкою та посилить оборонно-промислову співпрацю.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Не енергетичні об’єкти. У ГУР розкрили деталі цілей російських ракетних ударів цієї зими

Сили опору в Мелітополі підірвали автомобіль з росіянами. Постраждали четверо окупантів

You May Also Like: