П’ятниця, 23 Лютого 2024

Депутат розповів про концепцію бронювання працівників підприємств за гроші

Estimated read time 1 min read

Народний депутат України фракції «Слуга Народу» та голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха каже, що компанії зможуть бронювати працівників, сплачуючи щомісяця від 6 000 до 50 000 гривень.

КИЇВ24
Українське підприємство, фото gettyimages

Про це він сказав в ефірів КИЇВ24.

З його слів, це лише ідея, яка поки не існує навіть на рівні проєкту закону.

Мова зараз наразі не йде про законопроєкт якийсь там, чи про якийсь проєкт нормативного акту. Мова йде про концепцію, щодо якої ми тестуємо і перевіряємо певні гіпотези або припущення. Це ми робимо так з нашими колегами з комітету, з військовими, з економістами, з аналітиками, і з підприємцями, і з бізнесом, звісно.

Зі слів Наталухи, бізнес нібито готовий бронювати самостійно своїх робітників й за право визначати, кого саме залишити із критичних робітників у себе на підприємстві.

За це щомісяця (бізнес готовий – ред.) платити до бюджету додаткові суми коштів. Дискусія триває довкола кількох питань. Перше, це що в цьому рівнянні повинні лишитися ФОП, їм так само має бути надано право такого бронювання. Друга історія, сама сума цього фіксу, зараз існує певна дельта. Вона визначається умовно кажучи, від 6 000 до 50 000 гривень, бо є підприємства, які кажуть, що є велика кількість працівників й з них критичних більше ніж на підприємствах де все автоматизовано та менша кількість співробітників й ми готові платити від 6000 до 8000 гривень на місяць за людину.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Незалежна експертка розкритикувала рішення про будівництво нових атомних реакторів

Жодного дня станції метро «синьої лінії» не були зачинені для людей як укриття, — Брагінський