Субота, 24 Лютого 2024

Демонтували останній пам’ятник. Одна з областей України завершила процес декомунізації

Estimated read time 1 min read

Львівська область стала першою в Україні, де остаточно завершили процес декомунізації. Нещодавно там демонтували останній радянський пам’ятник.

КИЇВ24
Львівщина стала першою областю, де завершили процес декомунізації. Фото: Максим Козицький

Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Останній радянський пам’ятник прибрали в Лопатинській громаді Львівщини. Загалом, упродовж 2023 року в області знесли 312 таких.

За словами очільника ОВА, всі пам’ятники демонтували не коштом обласного бюджету. Це робили з допомогою небайдужих місцевих жителів.

Радіємо, що стали прикладом для інших областей, які зараз створюють при військових адміністраціях аналогічні робочі групи з декомунізації, — написав Козицький.

Декомунізація в Україні

Нагадаємо, що ще у квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів, які узаконювали процес декомунізації. Так, за позовом Міністерства юстиції України окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Комуністичної партії України.

А вже у січні 2015 року Міністерство культури України підтримало ініціативи щодо демонтажу пам’ятників, пов’язаних із комуністичними діячами по всій Україні. З того моменту їх розпочали організовано прибирати.

Процес декомунізації триває і в Києві. Так, 9 грудня у столиці демонтували пам’ятник червоному офіцеру Миколі Щорсу, що був розташований на бульварі Тараса Шевченка поблизу станції метро Університет.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

До Мелітополя завезли 100 тисяч росіян. Мер міста пояснив, навіщо

​​СБУ повідомила про підозру ще трьом зрадникам, які воювали за росію