Чи пройде законопроєкт про мобілізацію перше читання. У Раді оцінили ризики

Estimated read time 1 min read

Якщо документ не відправлять на доопрацювання, Верховна рада може підтримати законопроєкт про мобілізацію у першому читанні. Але до нього ще багато питань.

Про це розповів заступник голови комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгора Чернєва в етері телемарафону.

За його словами, завтра комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки збереться для обговорення законопроєкту про мобілізацію. На засіданні ухвалять рішення щодо подальшої долі документа: або рекомендуватимуть його до першого читання, або думатимуть над іншими опціями.

Якщо документ не розглядатимуть у першому читанні, то його можуть відправити на доопрацювання або зняти з розгляду, щоб Міністерство оборони мало можливість зробити новий проєкт закону.

Я думаю, що перше читання він все ж може пройти. Але залишається ще багато питань, які можна вирішити між першим і другим читанням правками до нього. Ми бачимо, що є багато питань до законопроєкту, — наголосив Чернєв.

Він додав, що не всі пропозиції, які ініціював Комітет, було враховано. Також з’явилися нові спірні норми, що викликають питання.

Мобілізація в Україні: що відомо про новий законопроєкт

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Новий законопроєкт про мобілізацію пропонує новий механізм покарання українців за відмову з’явитися в ТЦК. Так, якщо військовозобов’язаний чи резервіст не з’явиться до військкомату у визначений в отриманні повістки термін, то його можуть затримати та доставити до ТЦК протягом 15 днів. Якщо затримання неможливе — тоді до нього через суд можуть бути вжиті заходи впливу.

Також у документі з’явився пункт про те, що повістки до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть надсилати через електронний кабінет.

Днем вручення такої електронної повістки вважається день отримання ТЦК повідомлення про доставку такої повістки в електронний кабінет призовника. Новий документ також передбачає й відповідальність за ухилення від мобілізації за повісткою.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора