Чи можуть ракети Taurus вплинути на бойові дії в Україні? Німецький генерал відповів

Estimated read time 1 min read

Німецький генерал-майор Крістіан Фрейдінг, який очолює спеціальний штаб з питань України в міністерстві оборони ФРН, оцінив, чи зможуть ракети Taurus переломити бойові дії на користь ЗСУ.

Свою думку він висловив в інтерв’ю RND.

Зокрема він зауважив, що інші країни вже передали нам далекобійну зброю. Втім, це істотно не вплинуло на перебіг бойових дій.

Українці вже використовують далекобійну зброю інших держав. Але жодна система озброєнь не є панацеєю чи переломним моментом, — наголосив Фрейдинг.

За словами генерал-майора, важливіше те, як військове керівництво використовує озброєння, що має у своєму розпорядженні.

Це і забезпечує військовий успіх, а не «символічна диво-зброя».

Набагато важливішим є довгостроковий структурований розвиток потенціалу українських Збройних сил, до якого ми зараз приступаємо. І тут Німеччина бере на себе провідну роль в одному з головних потенціалів, — додав він.

Чому Німеччина вагається з постачанням Україні далекобійних ракет

Уже кілька місяців точаться суперечки про можливе постачання ракет великої дальності Taurus в Україну. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зізнався, що «втомився» від дебатів.

Слід зауважити, що Taurus є однією з найсучасніших ракет і може вражати такі цілі, як бункерний комплекс, навіть з великих висот і відстаней. Вони мають дальність дії понад 500 кілометрів і полегшать українській армії атаку на склади зброї та лінії постачання на території Росії.

Україна неодноразово запитувала Taurus, оскільки вони могли дати країні перевагу в боротьбі з російським вторгненням. Однак у канцелярії є побоювання, що німецька зброя може бути використана і для проведення атак углиб російської території.

Німеччина боїться прямої конфронтації з РФ. Це рішення підтвердив і посол Німеччини в Україні Мартін Єгер. Він заявив, що уряд Берліна наразі не постачатиме Києву далекобійні ракети Taurus.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора