CAS дискваліфікував росіянку Камілу Валієву на чотири роки за допінг

Estimated read time 1 min read

Спортивний арбітражний суд (CAS) у Лозанні вирішив дискваліфікувати на чотири роки 17-річну російську фігуристку Камілу Валієву. У 2022 році під час Олімпійських ігор у Пекіні в її допінг-пробі знайшли заборонену речовину триметазидин.

У рішенні CAS йдеться, що Валієва визнана винною в порушенні антидопінгових правил. Вона дискваліфікована на чотири роки в період з дати, коли була здана позитивна проба: тобто з грудня 2021 року. Усі нагороди та титули, які Валієва завоювала за цей час (це, в тому числі, титули чемпіонки Європи та олімпійської чемпіонки в командних змаганнях), у неї заберуть.

Суд пояснив, що при винесенні рішення керувався російськими антидопінговими правилами, згідно з якими порушення карається дискваліфікацією на чотири роки в тому випадку, якщо немає підстав для більш м’якого рішення.

У пресрелізі CAS йдеться, що покарання могло б бути не таким суворим, якби Валієва змогла довести, що антидопінгове порушення було допущено нею неумисно.

Сам факт наявності триметазидину в пробі Валієвої її адвокати не оскаржували.

“Уважно вивчивши всі докази, CAS прийшов до висновку, що Валієва не змогла довести журі, що допустила допінгове порушення неумисно”, – йдеться в рішенні.

CAS підкреслив, що статус “захищеної особи”, який Валієва має завдяки юному віку, на рішення не вплинув: попри вік, вона як і будь-який інший дорослий спортсмен повинна була довести, що свідомо допінг не приймала.

Подробиці розгляду CAS не опублікував, посилаючись на те, що сторони розгляду можуть захотіти конфіденційності.

Анулювання спортивних результатів Валієвої означає, що чемпіонкою Європи 2022 року замість неї стане інша росіянка – Анна Щербакова. Золото чемпіонату Росії 2022 року ще до цього віддали Олександрі Трусовій.

Що тепер говорять сторони конфлікту

Сама Каміла Валіева і її тренер Етері Тутберидзе поки не прокоментували рішення CAS. Видання “Р-Спорт” з посиланням на джерело повідомило, що фігуристці вже про нього відомо: про вердикт їй нібито розповіли під час тренування. Крім того, журналісти звернули увагу, що вже після винесення рішення Валієва опублікувала в інстаграмі уривок зі свого виступу під сумну музику.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора