Будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС. У Міненерго розкрили деталі нових технологій

Estimated read time 1 min read

За його словами, будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося вже давно, і готовність 3-го енергоблока наразі є досить високою.

Ми це розглядаємо як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС. Ми розуміємо, що повернемо цю станцію обов’язково, це питання часу. Інше питання – у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу її запустити в роботу

Він також наголосив, українська сторона веде тісну співпрацю з американською Westinghouse за двома проєктами: будівництво 3-го та 4-го блоків за технологією ВВЕР-1000, а також побудова ще двох реакторів типу АР1000.

Крім того, міністр додав, що АР1000 – це технологія, яка ні в Україні, ні в Європі ще не використовувалася. Це американський тип реактора і дуже потужна технологія, яка, зокрема, передбачає нові підходи до безпеки, наприклад, якщо у разі знеструмлення реактор вимушений перейти на резервне живлення і дизель-генератор теж зазнає пошкодження, то навіть у такому разі АР1000 може функціонувати 72 години без жодного ризику аварій.

Галущенко пояснив, що будівництво нових реакторів потребуватиме часу. Серед них найшвидше можуть ввести в експлуатацію 3-ій енергоблок ХАЕС. Це станеться приблизно за 2,5 роки.

І з тією потужністю, яку зможуть видавати шість реакторів на Хмельницькій АЕС, вона буде найбільшою у Європі і навіть більшою за потужністю, ніж Запорізька АЕС.

Раніше повідомляли, що Україна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних енергоблоків цього літа або восени, щоб компенсувати втрату енергетичних потужностей через війну з Росією. Два енергоблоки, які включають реактори та супутнє обладнання, будуть побудовані на базі російського обладнання, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії, тоді як інші два будуть використовувати західні технології від виробника енергетичного обладнання Westinghouse.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора