Субота, 24 Лютого 2024

Британія за 10 років підготувала понад 60 тисяч українських військових

Estimated read time 1 min read

Від початку збройної агресії росії проти України у 2014 році Велика Британія допомогла підготувати понад 60 тисяч українських військових.

КИЇВ24
Українські новобранці на навчаннях у Великій Британії. Фото: Försvarsmaken

Про це заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс у своїй промові про оборонні плани країни.

Ми зібрали близько 10 країн, щоб допомогти українцям тренуватися тут, у Великій Британії. І сьогодні я можу оголосити, що за нашими програмами вже підготовлено понад 60 тисяч українських військових з моменту вторгнення росії в Україну у 2014 році, — сказав він.

Водночас Британія є лідером не тільки у навчанні українських бійців. Країна першою надала Україні протитанкові ракетні комплекси NLAW, першою надала сучасні танки, першою надіслала ракети великої дальності. Тепер, заявив Шеппс, Британія також стане найбільшим постачальником дронів.

Шеппс також сказав кілька слів про двосторонню оборонну угоду між Україною та Великою Британією.

Це формалізує нашу підтримку в усьому: від обміну розвідданими до медичної та військової підготовки. І це означає, що ми робимо перший гігантський крок до партнерства, що триватиме століття, — заявив він.

Міністр оборони Великої Британії додав, що 2024 рік повинен стати «точкою перелому», а для України це буде рік, коли може вирішуватися «доля її народу».

Нагадаємо, що українські пілоти нині проходять навчання на західних винищувачах F-16 та експлуатації цих літаків за різними програмами та групами у кількох країнах-учасницях «Авіаційної коаліції».

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Швейцарія виділить 1,6 мільярда євро на підтримку України

Цей інцидент може бути через мою критику Зеленського — Ніколов