Британія вперше з 2016 року здійснить пуск ядерної ракети — ЗМІ

Estimated read time 1 min read

У Великій Британії планують провести випробування ядерної зброї у найближчі декілька днів. Це буде перший запуск країною ядерної ракети з 2016 року.

Про це повідомляє видання The SUN.

У повідомленні йдеться, що офіційні особи Британії попередили судноплавство про вихід атомного підводного човна HMS Vanguard в Атлантику цього тижня.

Національне агентство геопросторової розвідки США попередило судноплавство та зазначило очікуваний курс ракети до місця її падіння в Атлантичному океані. Попередження діятиме до 4 лютого.

Очікується, що підводний човен зможе запустити одну неозброєну ракету з відстані 90 км від східного узбережжя США.

У виданні зазначили, що під час випробування ракета має пролетіти близько 6 тисяч кілометрів, перш ніж впасти в море між Бразилією та Західною Африкою.

Човен HMS Vanguard

Ціна такого підводного човна майже 5 мільярдів доларів. Він проведе випробувальний запуск неозброєної ракети після семирічного ремонту в Плімуті, після чого зможе повернутися до складу британського флоту ядерного стримування.

HMS Vanguard здатний нести до 16 ракет Trident II D5, кожна з яких оснащена кількома боєголовками британського виробництва. Кожна з цих боєголовок у понад 20 разів потужніша за зброю, скинуту під час Другої світової війни на Хіросіму і Нагасакі в Японії.

Максимальна дальність польоту американських ракет Trident становить близько 12 тисяч кілометрів.

Нагадаємо, що 19 січня у Великій Британії вперше успішно випробували лазерну зброю проти повітряних цілей. Система лазерної зброї спрямованої енергії (LDEW) DragonFire здійснила потужний постріл з лазерної зброї по повітряних цілях на полігоні у Шотландії.

Дальність дії зброї DragonFire засекречено, але це “зброя прямої видимості і може уражати будь-яку видиму ціль”.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора