Субота, 24 Лютого 2024

Борці зі змінами клімату облили супом картину «Мона Ліза» в Луврі

Estimated read time 1 min read

Екологічні активісти у неділю, 28 січня, облили супом перлину експозиції паризького Лувру – всесвітньо відому картину “Мона Ліза” (“Джоконда”) Леонардо Да Вінчі.

КИЇВ24
Дві екоактивістки облили “Мона Лізу” супом. Фото: французькі ЗМІ

Про це повідомляють французькі ЗМІ.

Незалежна пресова агенція CLPress опублікувала відео на якому видно, що дві активістки виплеснули суп на “Джоконду”, захищену броньованим склом, після чого стали обабіч картини за огорожею.

Активістки були одягнені у футболки з символікою руху Riposte alimentaire.

Цей рух виступає за використання громадянського опору для “побудови справедливого і стійкого суспільства” і просуває, зокрема, право на здорове та стійке харчування.

У ЗМІ повідомляють, що правоохоронці закрили картину від відвідувачів непрозорими захисними екранами.

Акції екоактивістів у найвідоміших музеях світу

У 2022 році у німецькому музеї Барберіні (Потсдам) кліматичні активісти облили картину “Скирти сіна” Клода Моне картопляним пюре. Її вартість оцінюють у 110 мільйонів доларів. Також екоактивісти приклеїлися долонями поруч з картиною.

У жовтні того ж року дві екоактивістки з групи Just Stop Oil облили томатним супом шедевр Вінсента ван Гога “Соняшники”. За словами представників музею, рама зазнала незначних пошкоджень, проте саме полотно не постраждало. Обох активісток затримали.

Також, минулого року грудні активісти обливали піраміду Лувру водою оранжевого кольору, щоб закликати уряд запровадити план масштабної термомодернізації старих будівель.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Північна Корея вдруге за тиждень провела пуски крилатих ракет

Москва у вогні: у столиці рф палає купол Театру сатири