Білорусь вперше передбачила використання ядерної зброї. Чим це загрожує

Estimated read time 1 min read

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що його країна висуне нову військову доктрину, яка вперше передбачає використання ядерної зброї.

Про це повідомляє AP.

Ми чітко комунікуємо погляди Білорусі на використання тактичної ядерної зброї, розміщеної на нашій території, — заявив Хренін на засіданні Ради безпеки Білорусі.

Він зауважив, що у військовій доктрині з’явився новий розділ, «де ми чітко визначаємо наші союзницькі зобов’язання перед нашими союзниками».

Зазначається, що документ буде представлений на затвердження Всебілоруським народним зборам – представницькому органу, який діє в Білорусі паралельно з парламентом.Однак, поки не зрозуміло, як нова доктрина може бути застосована до російських озброєнь.

Секретар Ради Безпеки Александр Вольфович заявив, що розміщення російської ядерної зброї в Білорусі покликане стримувати агресію з боку Польщі, яка є членом НАТО.

На жаль, заяви наших сусідів, зокрема Польщі… змусили нас посилити військову доктрину, — сказав він.

Розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі

У 2023 році Росія оголосила про плани розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі. Це перший випадок з середини 90-х років, коли Москва розміщує зброю за межами своєї території. Рішення про розміщення було узгоджено між президентом Росії Володимиром Путіним та білоруським лідером Олександром Лукашенком. Планується будівництво складу для цієї зброї в Білорусі до липня, але точний часовий графік перенесення зброї не уточнювався​​.

Тактична ядерна зброя призначена для конкретних цілей на полі бою і може замінювати звичайні боєголовки в загальних системах озброєння, таких як ракети «Іскандер»​​.

Путін стверджує, що розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі не порушує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), який обмежує поширення ядерної зброї серед країн, які не володіють ядерною зброєю​​.

Рішення Росії використовувати Білорусь як пусковий майданчик для тактичної ядерної зброї означає, що Москва може швидше завдавати удару по території НАТО, що вимагає від Альянсу потенційно змінити свої стратегії реагування​​.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора