Бельгія запропонувала G7 план розмороження російських активів для України — FT

Estimated read time 1 min read

Уряд Бельгії запропонував країнам G7 план щодо розблокування заморожених активів Росії для використання їх на користь України.

Про це пише видання Financial Times.

Згідно з цим планом, союзники Києва можуть випустити боргові зобов’язання для фінансування України, використовуючи російські активи як заставу для погашення боргу, що змусить Москву почати платити за свою загарбницьку війну.

За даними джерел, такому випадку коаліція країн, що підтримує Україну, вимагатиме від Росії виплати боргу, а якщо вона цього не зробить, то накладе арешт на заморожені активи.

За словами посадовців з двох країн G7 заявили, що наразі це провідний варіант розблокування заморожених коштів для України.

Цей план покликаний дозволити “Групі семи” зібрати кошти для України без необхідності негайного розв’язання юридичних питань щодо підстав інших країн для арешту суверенних активів Росії.

“Що це зробить серед інших речей – відкладе питання про те, що станеться з російськими суверенними активами, навіть якщо вони будуть використані як застава”, – наводить видання слова особи, обізнаної з ходом переговорів.

Як заявив неназваний посадовець, Бельгія просувала ідею залучення боргу під заставу активів, намагаючись виробити компромісну позицію між США та їхніми європейськими союзниками.

Використання активів як застави для залучення боргу – це спроба знайти компроміс між різними точками зору за столом переговорів, як всередині ЄС, так і G7

Раніше повідомляли, що Україна у 2024 році отримає від Бельгії перші 1,7 млрд євро від заморожених російських активів. Загалом йдеться про 1,7 млрд євро за період з 2022 року. Ці гроші підуть на військове обладнання, гуманітарну підтримку, відбудову пошкоджених територій України.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора