Байден закликав Палату представників США терміново схвалити допомогу Україні

Estimated read time 1 min read

Президент США Джо Байден закликав Палату представників США терміново схвалити законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів.

Заяву президента наводить пресслужба Білого дому.

За словами Байдена, цей проєкт закону має вирішальне значення для національної безпеки США.

Зокрема, документ дозволить продовжувати роботу щодо відстоювання свободи України та надасть Ізраїлю все необхідне для захисту від бойовиків ХАМАС.

Я вітаю двопартійну коаліцію сенаторів, які об’єдналися для просування цього законопроєкту, і наполегливо закликаю Палату представників вжити термінових заходів, — заявив президент США.

Байден наголосив, що США більше не можуть собі дозволити чекати та додав, що ціна бездіяльності зростає з кожним днем, особливо в Україні.

Ми вже бачимо повідомлення про те, що в українських військ закінчуються боєприпаси на передовій, у той час, як російські війська продовжують наступати, а Путін продовжує мріяти про поневолення українського народу, — каже президент.

Він уточнив, що якщо США не виступлять проти тиранів, які хочуть завоювати своїх сусідів, то наслідки для національної безпеки країни будуть значними, а союзники візьмуть це до уваги.

Палаті представників настав час вжити заходів і негайно відправити цей двопартійний законопроєкт на мій стіл, щоб я міг підписати його як закон, — підсумував Байден.

Нагадаємо, що Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Відомо, що з цієї суми Україна отримає понад 60 мільярдів доларів.

Це новий законопроєкт Сенату, який запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора