Байден закликав Конгрес негайно схвалити допомогу Україні, інакше вони «допоможуть Путіну»

Estimated read time 0 min read

Президент США Джо Байден закликав Конгрес якнайшвидше підтримати законопроєкт про підтримку України та відправити його йому на підпис.

Про це лідер Сполучених Штатів сказав на пресконференції.

Я закликаю Конгрес ухвалити цей законопроєкт і негайно покласти його на мій стіл. Але якщо законопроєкт буде провалений, я хочу бути абсолютно чітким: американський народ дізнається, чому він буде провалений, — сказав він.

Водночас американський лідер заявив, що без нової допомоги для України у Києва стає менше зброї для захисту від російського вторгнення.

Цей законопроєкт також надасть екстрене фінансування для України. Ця країна страждає від жорстокого вторгнення щодня. Затримка означає, що в них менше артилерії, менше можливостей захиститися. Цього хоче Путін, — йдеться в заяві.

За його словами, українці хоробро борються, а США мобілізували коаліцію з 50 країн і об’єднали НАТО.

Ми не можемо відвернутися. Підтримка цього законопроєкту — це протидія Путіну. Якщо не підтримати цей законопроєкт — це допоможе Путіну, — додав президент США.

Також Байден запевнив, що якщо не залишити апетити Путіна, він не зупиниться на Україні. І витрати для США та партнерів зростуть.

Нагадаємо, що міністерка фінансів США Джанет Єллен також висловила думку, що бездіяльність принесе перемогу російському диктатору Володимиру Путіну і матиме немислимі наслідки для США та їхніх союзників.

Водночас заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд вважає, що американський Конгрес проголосує за додаткову допомогу Україні з огляду на її роль для «виживання й процвітання» країни.

Однак, вона не змогла відповісти на питання чи має її країна план «Б», на випадок якщо пакет допомоги все ж не схвалять.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора