Арахамія пропонує посадовцям та депутатам відправитись на військові навчання

Estimated read time 1 min read

У Верховній раді внесли пропозицію, щоб народні депутати та державні службовці пройшли військові навчання. У парламенті вважають, що це може змінити ставлення українців до мобілізації.

Про це заявив глава фракції Слуга народу Давид Арахамія, повідомляє LB.ua.

На думку нардепа, депутати та посадовці мають проходити військові навчання на загальних умовах з іншими українцями, щоб допомогти українцям зрозуміти, як мобілізація відбувається фактично. Окрім того, вишкіл зможе розвіяти пов’язані із мобілізаційними заходами фейки.

Багато хто думає, що після отримання повістки і проходження ВЛК зразу відправляють в “учебку”, де не має достатнього навчання, а потім одразу – на фронт.

Арахамія зазначив, що такі тренування можуть відбуватися у частковому режимі, тобто не замість сесій у Верховній раді.

Зазначимо, що за чинним законодавством, народні обранці заброньовані від мобілізації.

Однак, українці скептично поставили до його заяви та не впевнені, що всі умови навчань та служби будуть дотримані.

Мобілізаційний законопроєкт: деталі

Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

У проєкті йшлося, що всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів. У разі порушення — чоловіків мають заносити до реєстру боржників, обмежувати у праві купувати та продавати, а також блокуватимуться усі банківські картки.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

11 січня український Парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас Президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.

Пізніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що не бачить зараз потреби мобілізувати до армії пів мільйона людей.

26 січня, видання Forbes повідомило, що у Верховній Раді (ВР) пропонують ввести щомісячний платіж, який гарантуватиме відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників. депутати пропонують ввести додаткову оплату до військового збору за кожного заброньованого працівника — до 1,5% військового збору додається фіксована ставка в розмірі 20 000 грн.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора